Chci taky psát!

To máme radost! Pošlete nám do redakce příspěvek. My ho přečteme, když se nám bude líbit (téma odpovídá zaměření blogu, text má smysl, gramatiku, zdroje...), vyvěsíme ho. Pokud se to bude opakovat, vítejte v redakci. Opět významně pomrkávám na doktorandy didaktiky informatiky a podobných oborů. Na všechny čtyři.

Doporučení pro autory

Jedno téma

Chceme podpořit diskusi. Usnadněme si to tím, že se v jednom příspěvku věnujeme jednomu tématu, u kterého se pak v diskusi snáze udržíme.
Rozsáhlejším příspěvkům se nijak nebráníme, vzhledem k současné personální situaci redakce ovšem uvítáme spíše více kratších článků. Pokud jste publikovali delší článek někde jinde, upozorněte zde na něj krátkým shrnutím.

Provokativní pojetí

Chceme podpořit diskusi. Nebojme se vyjádřit expresivně, pokládat kontroverzní otázky, rozvíjet subjektivní spekulace, zpochybňovat status quo. Zpochybňovat je třeba i názorová východiska tohoto blogu, např. nadpisem Je světové hnutí prosazující Computing do škol cestou do pekel?

Kultura projevu

Chceme podpořit diskusi, musíme si rozumět. Pravopis, odstavce, uvádění zdrojů a ostatní dobré mravy jsou samozřejmostí.

Žádné komentáře:

Okomentovat