Delší dobu se tu neobjevil žádný praktický námět, ale tenhle blog nemá být jen o vědeckých výzkumech a teoretických konceptech. Dnes proto jednu takovou drobnost zařadíme (mimochodem, uvítáme tady i vaše příspěvky).
Marek Eben se v rozhovoru pro DVTV zmínil o několika aspektech nového alba, od nichž se lze odpíchnout v hodině informatiky. Mluvil především o záznamových médiích, formátech a rozdílech analogového a digitálního záznamu. Jak se ukazuje, ne vždy je „digitální“ správnou odpovědí. Rozumějí žáci tomu, o čem pan Eben hovoří? Asi by měli, jde přeci o normální rozhovor hudebníka s moderátorkou, nic pokročilého nebo snad expertního.
Opravdová informatika ve všeobecném vzdělávání: Jak to jde dohromady? Je to vůbec možné? Je to snad k něčemu dobré? Proč? Jak?
středa 25. března 2015
čtvrtek 19. března 2015
Edufórum: Informatické myšlení pro každého
V poslední den března se v pražském Impact HUBu uskuteční 21. setkání EduFóra. Tady to píšu proto, že tématem bude „Informatické myšlení pro každého“.
Na EduFóru se setkávají lidé, kteří se snaží posouvat vpřed vzdělávání u nás — ať už v souladu, bez zájmu, nebo navzdory systému. Sympatickým rysem je formát. Pro prezentaci jednoho projektu je vyhrazeno pouhých pět minut. Možná to značí, že příznivci EduFóra víc dělají, než mluví. Podrobnosti najdete na facebookové stránce události. Já tam budu taky, a už se docela těším.
pátek 6. března 2015
Střípky z konference DidactIG 2015 (2)
Na konferenci toho bylo zajímavého hodně, takže navážu na předchozí díl a přidám ještě jeden příspěvek se zápisky. Připomínám, že vystupující dali své prezentace k dispozici.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)